Dział "Podróże"

Podróże jak już pisaliśmy to nasza wspólna, rodzinna pasja. Są one jak to ktoś kiedyś powiedział „uniwersytetem dla ludzi wykształconych”. Każda z nich odkrywa kolejne tajemnice przed nami. Staramy się przede wszystkim poznać odwiedzany region, kraj - jego kulturę i obyczaje. Tam gdzie to możliwe chcemy omijać typowe hotele i raczej preferujemy wynająć samodzielne lokum pośród lokalnej społeczności a rano kupić świeżą rybę z morza czy oceanu. Ciekawym doświadczeniem jest również typowy „homestay” mieszkając w domu czy mieszkaniu tzw. „lokalsów”. Wtedy też najlepiej można się poznać i powymieniać doświadczeniami ale również i podzielić się swoją kulturą.

Mogłoby się wydawać, że aby podróżować trzeba mieć całą masę pieniędzy. Tak nie jest!!! Jedyny spory wydatek to bilet lotniczy, ale mając na względzie promocje jakie mieliśmy chociażby w 2013 roku naprawdę niemal każdy zakątek świata może być dostępny. Czasami najlepiej przylecieć do jakiegoś kraju i po prostu rozpocząć poszukiwania kwatery - często tak wychodzi najtaniej. Noclegi czy wyżywienie w Azji Południowo Wschodniej są już w ogóle bardzo tanie. Aby znaleźć to co nas interesuje, konieczne jest czasami długie ślęczenie przed Internetem i wyszukiwanie wyjątkowych, tanich okazji. To naprawdę jest możliwe!!! Dla nas jakże ekscytujące, przy okazji.

Podróże z dziećmi po świecie, również po dalszych zakątkach naszego globu. Naprawdę nie uwierzycie jak wiele rodzin z Polski i oczywiście z innych krajów tak robi. Kolejny raz dodamy, że wcale nie są to w większości przypadków rodziny z większym portfelem. Liczy się pasja podróżowania i potrzebne do tego oszczędzanie i poświęcenie w trakcie całego roku. Późniejsza jednak nagroda i wspólne podróżowanie rekompensują wszystko. Po wspólnych rodzinnych eskapadach pozostają wspaniałe zdjęcia, filmy, no i przede wszystkim bezcenne wspomnienia. To co jednak jest najważniejsze to bezpieczeństwo naszych pociech dlatego bardzo ważnym i istotnym punktem przed szczególnie dalszymi wyjazdami jest dobrze się do nich przygotować mając pod na uwadze nasze największe skarby. Dawid jest też twórcą grupy „podróże i dzieci” na społecznościowym portalu „Goldenline”. Grupa skupia ponad 500 osób z całej Polski pasjonatów podróżowania zarówno tego bliższego i dalszego ze swoimi dziećmi. W niektórych przypadkach jako rodzina raczkujemy w podróżowaniu po świecie -dlatego i my chcemy uczyć się od rodzin z większym doświadczeniem.

Poniżej nasze dwa ulubione cytaty o podróżowaniu:

Mark Twain (pisarz, satyryk)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj"

Wojciech Cejrowski (podróżnik, dziennikarz)
"Marzenia nie mają ceny, a bilety lotnicze i owszem” Ale niech Cię to nie zatrzymuje!!! SPRZEDAJ LODÓWKĘ I JEDŹ!!!"

A z naszej perspektywy:
"Jedź w podróż o jakiej marzysz, przyjedziesz jeszcze bardziej głodny poznawania świata"

 
 Copyright 2013 Crazy Family Travel www.madlenart.pl