Dział "O nas"

Nasza rodzina

Jesteśmy w pełni śląską rodziną. Dawid pochodzi z Wrocławia gdzie mieszkał przez 26 lat, Jola pochodzi z Rudy Śląskiej. Na początku dzielił nas dystans 200 km pomiędzy woj. dolnośląskim i śląskim. Kiedyś nie będąc zdecydowanym gdzie będziemy mieszkać zażartowaliśmy, że powinniśmy się spotkać po środku i tam zamieszkać. Co ciekawe tak się dokładnie stało ! - Dawid otrzymał pracę na Opolszczyźnie i od 9 lat mieszkamy w okolicach miasta Krapkowice, ze znakomitym dojazdem autostradą A4 do obu naszych rodzinnych miejscowości. Tutaj też urodziły się nasze dzieci Laura i Daniel. Można więc powiedzieć, że jako rodzina reprezentujemy trzy śląskie województwa.
 
Naszą wspólną pasją są podróże zarówno te bliskie, ale chyba najbardziej te dalekie. Kochamy poznawać nowe kultury, ludzi, spojrzeć na świat z innej perspektywy. Zawsze podróżujemy z dziećmi.
 
Chcemy poznawać świat jako cała rodzina, szczególnie mając na uwadze prawdziwe życie danego regionu. Zdecydowanie preferujemy wyjazdy prywatne, które sami przygotowujemy, choć też zdarza nam się korzystać z wyjątkowych okazji wyjazdów zorganizowanych.

Nasza rodzinna strona internetowa koncentruje się głównie na dalszych wyjazdach, stąd też nie opisujemy tutaj typowo europejskich czy popularnych destynacji, z którymi też mamy dużo doświadczeń (min. kilka krajów europejskich, objazdowy Egipt czy Turcja). A dlaczego "crazyfamilytravel"? Bo tacy jesteśmy - nawet jak nie powinniśmy (z różnych powodów), to wyjeżdżamy w świat nie patrząc na przeciwieństwa. Każda kasa jest odkładana po to by raz w roku uciec w daleki świat.

Dawid

Od blisko 20 lat związany z przemysłem spożywczym. Pasjonat i inicjator rodzinnych podróży. Żyje by podróżować a i tak mu wciąż za mało. Pasja podróżowania z pewnością urodziła się wraz z licznymi służbowymi podróżami dziadka Herberta Majnusza, który przez całe zawodowe życie latał jako pilot agro głównie po czarnej Afryce. Jego barwne opowieści zainspirowały do realizacji marzeń podróżniczych po całym świecie. Podczas podróżowania pełni funkcję operatora kamery. Ulubiony kraj: Australia, a dokładnie region Tropical North Queensland (okolice Wielkiej Rafy Koralowej) min dlatego że tu się zaręczył z Jolą.


Jola

Były bankowiec, realizująca się obecnie w obszarze HR/Rekrutacje. Bez niej nasza rodzina nie byłaby taka jak jest. W trakcie podróży pełni funkcję fotografa, szczególnie chętnie kierując swój obiektyw w stronę Laury i Daniela. Ulubiony kraj: Mauritius (zwiedzany prywatnie i objechany wszerz i wzdłuż z mężem i córką) oraz odwiedzona Gwadelupa.


Laura - córka

We wrześniu 2018 rozpoczęła naukę w VI klasie. Ma za sobą już liczne podróże z min. na Dominikanę (miała wtedy 18 miesięcy), Mauritius, płynęła rejsem do Maroka, na Wyspy Kanaryjskie, i na Maderę, odwiedziła też Egipt. Coraz lepiej radzi sobie z językiem angielskim. Swoje 7 urodziny obchodziła jednocześnie w dwóch azjatyckich stolicach: w Kuala Lumpur w Malezji oraz w Tokio w Japonii. W wieku 9 lat zdobyła Giewont, natomiast mając 10 lat wspinała się na aktywny wulkan Gwadelupy. Ambitna, zadziorna lwica (znak zodiakalny) ale z drugiej strony delikatny charakter. W 2018 roku uczyła się języka angielskiego w Vancouver.


Daniel - syn

Nasz najmłodszy podróżnik miał 1,5 roku w trakcie podróży po Azji w lipcu i sierpniu 2013 roku. Ma też za sobą samochodowe zwiedzanie całej Transylwanii w Rumunii. Straszny rozrabiaka, ale w tym pozytywnym sensie. Miłośnik wszelkich sprzętów elektronicznych. Wielbiciel swojej mamy. W 2014 odwiedził z nami Islandię a na przełomie 2016/2017 podróżował z nami po Gwadelupie. W wieku 6 lat odkrywał z nami Zanzibar, a w 2018 roku poznawał uroki Kolumbii Brytyjskiej.

 
 Copyright 2013 Crazy Family Travel www.madlenart.pl